internetowe rewolucje

Na Internetowe Rewolucje trafiłam przypadkiem, jakżeby inaczej, z reklam na Facebooku. Akurat miałam trochę czasu i chciałam dowiedzieć się więcej o marketingu internetowym, więc postanowiłam spróbować. Dziś kilka słów o tym kursie, który Wam polecam.

Internetowe Rewolucje – co to takiego?

Internetowe Rewolucje to kurs dla małych i średnich przedsiębiorstw mający na celu pomóc im osiągnąć sukces w internecie poprzez zwiększenie wiedzy o możliwościach, jakie czekają na nie w internecie. Ale nie tylko firmy mogą na tym skorzystać, ta wiedza przyda się również blogerom, którzy chcą wypromować swój blog.
Część tematów z pewnością przyda się również osobom, które nie planują zaistnieć w internecie. W prosty i przystępny sposób można dowiedzieć się jakich „sztuczek” używają firmy żeby do nas dotrzeć i osiągnąć swój cel (sprzedać nam swój produkt) i uzyskać wreszcie odpowiedź na pytanie: czemu na stronach wyświetlają mi się takie a nie inne reklamy.

Po zapisaniu się do Internetowych Rewolucji wypełniamy krótką ankietę o naszym profilu i potrzebach rozwoju naszej firmy (ważna informacja: nie trzeba mieć firmy żeby wziąć udział). Po wypełnieniu ankiety otrzymamy przygotowaną ścieżkę szkoleniową, dostosowaną do naszych potrzeb. Kurs jest oczywiście darmowy.

Program

Internetowe Rewolucje składają się z 23 tematów, które poruszają różnorodne zagadnienia, od podstaw funkcjonowania firmy w internecie do rozwoju firmy na rynku międzynarodowym. Dowiemy się o SEO, SEM, wykorzystaniu portali społecznościowych, czy analityce internetowej.
Każdy temat składa się z kilku filmów trwających kilka minut (w sumie mamy jest 89 filmów), dzięki temu nawet jeśli mamy wolną tylko chwilę możemy ją wykorzystać na kompletne zapoznanie się z tematem. Specjaliście prezentują konkretną wiedzę, a przedstawiciele firm jej zastosowanie, które sprawdziło się w przypadku ich firm (Chocolissimo, Oponeo i Pixers).
Po każdym filmie należy wypełnić krótki test, dzięki któremu możemy kontynuować naukę. Do niektórych lekcji dołączone są również przydatne linki do poszerzenia swojej wiedzy oraz do narzędzi, które pomogę nam wykorzystać zdobytą wiedzę.
Po zakończeniu każdego tematu otrzymujemy odznakę.Po zebraniu wszystkich 23 odznak otrzymujemy certyfikat potwierdzający ukończenie Internetowych Rewolucji.
Nie ma ograniczenia czasowego na ukończenie całego kursu, a do obejrzanych lekcji możesz wrócić w każdej chwili.

Czy warto?

Jeśli Twoja wiedza na temat marketingu internetowego jest niewielka, chciałabyś dowiedzieć się podstaw, a nie wiesz od czego zacząć to na pewno warto. Ciężko jest znaleźć konkretne informacje na początek, większość książek to już bardziej zaawansowane tematy, od których niektórym może być ciężko zacząć.
Internetowe Rewolucje, zgodnie z ich ideą to dobry materiał na start, na zapoznanie i zainteresowanie się tematem, z takimi podstawami bez problemu będziesz pogłębiać swoją wiedzę. Ale jeśli zakończysz naukę tylko na tym kursie, również będziesz miała wystarczająco dużo wiedzy żeby rozwijać swoją działalność w internecie.
Jeśli podstawy marketingu internetowego nie są Ci obce również polecam Ci tutaj zajrzeć. Nie musisz robić całego kursu, ale z pewnością znajdziesz w nim zagadnienia, o których dużo nie wiesz, albo zobaczysz jak sobie radzą inni z podobnymi problemami.

  • Ciekawe omówienie kursu. Ja zaczęłam go przerabiać, ale gdzieś teraz ginie mi w odmętach pamięci… Bo tyle jest innych spraw na głowie:) Ale niewątpliwie do niego wrócę:)

    • Trzymam kciuki żebyś znalazła na niego czas :)