życie marzeń

Ciężko było mi się zabrać do tego wpisu, bo nie jest łatwo pisać, że ma się super życie, że się je lubi, ponieważ może to zostać źle odebrane. Dużo łatwiej na nie narzekać, powtarzać, że jest do niczego, wtedy znajdzie się spore grono poparcia. Na szczęście powoli się to zmienia, coraz częściej ludzie dostrzegają i mówią o tej lepszej stronie życia, coraz częściej można przeczytać o kimś zadowolonym ze swojego życia. Jednak i tam (a może przede wszystkim tam) można trafić na słowa krytyki, bo przecież nie może być tak łatwo, to na pewno kłamstwo, albo po prostu ta osoba ma zbyt łatwe życie.

Jeśli żyjemy w przekonaniu, że życie jest ciężkie, wszystko i wszyscy się na nas uwzięli, ciężko nam uwierzyć, że może być inaczej, że życie z naszych marzeń jest możliwe. Kiedy otaczają nas równie niezadowolone z życia osoby, ciężko nam uwierzyć w szczerość tych, którzy mówią o swoim wspaniałym życiu. Ale przede wszystkim ciężko nam uwierzyć, że możemy to zmienić, innym mogło się udać, inni byli w innej sytuacji, ale my naprawdę mamy trudne życie,  my nie zasługujemy na idealne życie.

Też kiedyś tak uważałam. Wiecznie nieszczęśliwa, zwalająca wszystko na przeszłość. Nieśmiała, bez pomysłu na życie, bez pasji, bez znajomych. Zamiast słów wsparcia słyszałam, że jestem do niczego, nic w życiu nie osiągnę, jestem nikim i w to wierzyłam. Bałam się życia, bałam się przyszłości, jak ja sobie poradzę, przecież się nie nadaję. Jak ja znajdę pracę, skoro nawet nie wiem co chcę robić, czy ktokolwiek będzie chciał mnie zatrudnić? Będę wiecznie sama i nieszczęśliwa. Taki miałam pomysł na swoje życie. Kto ma podobny?

Już nie pamietam od czego się zaczęło, ale postanowiłam to zmienić. Nie powiem Ci, że było szybko, łatwo i przyjemnie, zdecydowanie nie było. Ale jedno jest pewne, było warto. Prawdziwa zmiana nie dokona się z dnia na dzień, to długa droga, moja trwa już 6 lat. Możesz pomyśleć, że to zbyt długo, że nie warto, szybko się zniechęcisz, ale nie martw się, pierwsze zmiany zauważysz znacznie szybciej, tylko, że widzące je, będziesz chcieć kolejnych, większych. I w pewnym momencie zorientujesz się, że Twoje życie jest znacznie lepsze niż zakładałaś na początku, że nigdy nie przypuszczałabyś, że tak może wyglądać Twoje życie.

Ostatnio, z każdym miesiącem moje życie coraz bardziej mnie zaskakuje, co chwilę łapię się na myśleniu, że jest idealnie, że jest lepiej niż mogłabym to sobie kiedykolwiek wymarzyć. Aż dziwnie patrzeć, kiedy wszystko układa się zadziwiająco idealnie, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli i wygląda jak szczęśliwy zbieg okoliczności, ale to tylko efekt ciężkiej pracy, wytrwałości i nieodpuszczania kiedy jest ciężko. I wiem, że czasami warto zacisnąć zęby robić swoje, nie oglądać się na innych. Warto dążyć do czegoś, choć początkowo wydaje się to nierealne. Czasami warto żyć swoimi nierealnymi ideałami i dążyć do swojego życia marzeń.

Stąd pomysł na cykl Życie marzeń, jak sama nazwa wskazuje o tym, jak stworzyć swoje życie marzeń, bo wszystko jest możliwe, trzeba tylko w to uwierzyć i zacząć. Koniec z wymówkami, czas na Twoje życie marzeń.

A na koniec piosenka, którą właśnie przypadkiem znalazłam, myślę, że tekst idealnie tu pasuje